Kūno psichoterapija


Kaip išvengti žalingo emocijų poveikio


            Jeigu vaikas sapnuoja košmarus, tai neužtenka pasakyti kad kambaryje nieko nėra, juk šie vaizdiniai susieti su tikromis vaiko emocijomis. Jeigu jam nepagelbėti, košmarai ir neramus miegaS gali tęstis metų metus ir pripratinti prie migdomųjų vaistų naudojimo. Reikia išmokyti vaiką arba jau suagusijį išleisti - panaudoti šias susikaupusias emocijas.


            Užslopintos emocijos turi būti išleistos, neutralizuotos, kitaip jos pradeda reikštis blogais sapnais ir košmarais, arba emocinė energija prasiverš per fizinį kūną - širdies ritmo sutrikimais, nerviniais tikais, laikysenos sutrikimais.


            Emociniam lygmenyje tai gali pasireikšti fantazijomis, agresija, hoperaktyvumu. Mentaliniam plane gali atsirasti įvairios priklausomybės - narkotikai, rūkymas, alkoholizmas, lošimai, priklausomybė kompiuteriui.


            Dvasiniam plane prarandama motyvacija ir gyvenimo prasmės suvokimas. Jeigu sulaikyti energiją ir slopinti savo emocijas - būkite tikri, liga pasireikš vienokiu ar kitokiu būdu.


            Mes dažniausiai pastebime ir gydome pasekmes, tuo tarpu kai reikia ieškoti priežasčių.
            Pirmieji galimo susirgimo požymiai pasireiškia kaip pasikartojantys judesiai, žodžiai, skundai pvz. galvos ar pilvo skausmais, nagų kramtymas, sunerimus norisi valgyti, rūkyti.


            Vaikai pradeda fantazuoti, kad yra labai stiprūs, baudžia savo skriaudėjus ir pan.
            Kuo daugiau žmoguje baimės, tuo dažniau jis įsivaizduoja esąs didvyris, nugalintis visas pabaisas.
            Stebėkite save ir savo vaikus. Kad išspręsti problemą, ja būtina pirmiausia pamatyti ir suvokti ir tuomet laiku kreiptis pas psichoterapeutą.

 
Kas yra kūno psichoterapija?

Tik verbalinė terapija dažnai nepajėgi sukelti žmogaus asmenybės pasikeitimų. Chroniška raumenų įtampa skatina jausmų užgniaužimą ir apriboja judesius ir kvėpavimą. Susidaro uždaras ratas, kurį nutraukti padeda kūno terapija, kuri pašalina įprastus iškraipymus, išlaisvina tikrąją žmogaus prigimtį, jo judesių graciją, kvėpavimo laisvę ir savo jausmų raiškos laisvę 

T – 17 metų jaunuolis. Labai jautrus. Ištirtas ligoninėje – organinių pakitimų nerasta. Diagnozė: autonominė somatoforminė disfunkcija (vegetacinės n.s. disfunkcija). Namuose prasidėjo priepuoliai – buvo sunku nuryti seilę, prasidėjo panika.

Kineziologo apžiūra: sujaudintas, turi baimės jausmą. Aukštas. Stuburo iškrypimas. Kaklo ir pečių raumenų asimetrija. Diafragmos spazmas vienoje pusėje. Ryškus smakro raumenų spazmas. Apsunkintas kvėpavimas, yra gerklės raumenų spazmas, bronchospazmas.

Reikalinga psichoterapija, mažinti raumenų spazmą, pašalinti kaklo bloką – manualinė terapija, daryti kvėpavimo pratimus, parinkti pratimus laikysenos sutrikimų korekcijai.

Neurologai paskyrė tik raminamuosius. Bet to nepakanka. Mūsų kūnas fiksuoja baimę raumenų spazmais. Baimė provokuoja gerklės ir diafragmos spazmą, o spazmai savo ruoštu apsunkina kvėpavimą, didina baimę. Atsiranda mirties baimė, prasideda panika. Vegetacinė simptomatika lydi neurozes.

Kineziologinis darbas su kūnu padeda pacientui pajausti savo spazmus, blokus ir daro psichoterapiją žymiai efektyvesnę.

 


Apklausa
Kas Jus domina labiausiai?
 
Žurnalas

Savireguliacija
PartneriaiHostingas Serveriai.lt