Gydymas adatomis yra priskiriamas prie nemedikamentinių gydymo metodų. Akupunktūra (čžen-ciu terapija) - tai gydomoji sistema, pagrįsta reflektoriniais ryšiais tarp atskirų organizmo sistemų. Šiuos ryšius galima veikti dirginant taškus odoje ir gleivinėse. Yra taikomas gydymas adatomis ir prideginant.

Adatų terapija yra vienas vertingų liaudies medicinos palikimų. Čžen-ciu terapija formavosi daugelio amžių bėgyje. Senovėje buvo pastebėta, kad žaizdos ir įdūrimai kai kuriose kūno vietose palengvina kai kuriuos susirgimus, o kartais ir išgydo. Vienas populiariausių taškų - czu-san-li, kuris yra į išorę ir apačią nuo kelio girnelės, Kinijoje žinomas „ilgaamžiškumo taško", o Japonijoje - „taško nuo šimto ligų" vardu. Norėdami pakelti tonusą ją masažuoja ir pridegina ir daugelis sveikų žmonių.

Gydymas adatomis ir prideginant pirma atsirado Nepale ir Tibete budistų vienuolynuose, kur buvo sukauptos savo laikui labai gilios žinios, bet ypatingai metodas išsiplėtojo Kinijoje.

Vienas pirmųjų mus pasiekusių dokumentų apie gydymą adatomis buvo kinų knyga „Traktatas apie tai kas viduje", parašytas apie 221 m. prieš m.e. Į Europą šis metodas pateko XVII amžiuje. Šiuo metu metodas yra pripažįstamas visame pasaulyje.

Čžen-ciu terapija priskiriama holistiniams gydymo metodams, tai susiję su senąja rytų filosofija, kuri buvo glaudžiai susijusi su medicina ir rėmėsi sintetiniu mastymo būdu. Čžen-ciu terapija tiria viso organizmo kaip vieningos sistemos funkcijas.

Akupunktūra - efektyvus periferinių nervų ir vidaus organų ligų (tulžies pūslės diskinezijos, naktinio šlapimo nelaikymo, nemigos, migrenos) gydymo budas. Metodas padeda reguliuoti kraujospūdį, menstrualinio ciklo sutrikimus ir t.t. Jis padeda mesti rūkyti, efektyviai šalina skausmą. Ypatingai metodas vertingas dėl to, kad gydoma neprisotinant organizmo cheminėmis medžiagomis. Šiuolaikinė medicina piktnaudžiauja vaistais, kurie sukelia alergiją, astmos išsivystimą, egzemas, psoriazę, dirgina skrandį, kepenis. Gydymas adatomis - tai „ekologiškai švarus" gydymo būdas.

Šis metodas aktyvina ginybines organizmo jėgas kovai su liga. Kad priverstume užslėptą organų potencialą dirbti, organizmą veikiame taškiniu masažu, adatų terapija, o taip pat fizioterapija, psichoterapija.

Adatų terapijos metodui, kaip ir bet kuriam kitam, yra indikacijų ir kontraindikacijų. Optimalus amžius gydyti adatomis - vaikai virš 7 metų ir suaugusieji iki 55 metų amžiaus. Mažiems vaikams ir senyviems žmonėms gydymo efektyvumas mažesnis. Mažiems vaikams yra efektyvus taškinis masažas.