Užsiėmimai
Šeštadienį nuo 14.00 iki 15.30
Sekmadienį nuo 14.00 iki 15.00

Trumpai apie Šon Dong Vo Dao

Verčiant į lietuvių kalbą „Šon“ reiškia kalną, o „Dong“ – rytus. Iš tiesų tai – vietnamietiškas Kinijos provincijos Šandong tarimo variantas. Žodis „Vo“ verčiamas kaip „karinis“ „kovinis“, „Dao“ – filosofinis terminas „kelias“, „mokymas“. Tai gi visas mokyklos pavadinimas skamba taip: „Kovinis mokymas iš provincijos Šon Dong“.

 

Senojo stiliaus mokykloje buvo praktikuojama viena kovinė pozicija, leidžianti kovotojui judėti aštuoniomis kryptimis. Tradiciškai manoma, kad geras kovotojas, atsižvelgęs į konkrečią situaciją, pajėgus dideliu greičiu judėti bet kuria kryptimi. Toks judėjimas leidžia išvengti užgriebimų, smūgių koja ar ranka ir susisukurti galimybę pradėti priešininko kontrataką.

Iš pirmo žvilgsnio visi trumpi, tiesioginiai „prilimpantys“ ir „išsisukantys“ judesiai atrodo kaip niekada nenutrūkstantis judėjimo procesas. Naudojama nemažai apgaulingų judesių, klaidinančių priešininką. Atakos metu smūgiai nukreipiami dažniausiai į kojas, pilvą, kaklą ir veidą. Smūgiuojama serijomis delnais, kumščiais, alkūnėmis, keliais ir pėdomis. Smūgis koja siekia pilvą, mat netaikomi šuoliai. Pirštais smūgiuojama į veidą arba „prilimpama“ prie priešininko.

Kautynės gali vykti rankomis ir naudojant ginklus: ilgą lazdą Čiong kon, vidutinio ilgio lazdą Tam mi, pora mačetės tipo peilių Hai dao, pora paprastų peilių Hai zao ir sunkiai apibrėžiamu ginklu – Hip šič.

Šon Dong pagrindą sudaro senovės rytų natūrfilosofinė koncepcija apie pastovų kintamumą (Am/Duong), penkias būsenas (Ngu hanh) ir aštuonias trigramas (Bat quai dao). Šiais dalykais remiasi kvėpavimo sistema Khi kong, meditacija Thien ir vidinis darbas Ngoi kong.

Mokymai remiasi bazine technika, derinimu (Ming lien hoan), pamokomis (Bai kjuen), darbu su partneriu jį atakuojant (Tan kong), darbu su partneriu kontratakuojant (Fong the) bei susirėmimais (Doi Chan).

Šon Dong technika nesudėtinga ir pritaikyta savigynos principų įvaldymui per trumpą laiką. Kaip ir dauguma kitų vietnamiečių kovos menų Šon Dong pasižymi aršumu ir praktiniu pritaikymu.