Rugsėjo 12-15 dienomis Rygoje vyko psichiatrijos klasiko Džono Daimondo seminaras, jam jau virš 80 metų, jis yra taikomosios kineziologijos pradininkų bendražygis, turi holistinį požiūrį ir priima žmogų kaip vientisą sistemą. Gyd. Liudmila Tamašauskienė dalyvavo seminare ir aprašo savo įspūdžius:

Daimondas kritikuoja šiuolaikinę psichiatriją už piktnaudžiavimą antidepresantais. Jo žodžiais - nuo 1964 m. kai Amerikaje išrado prozaką, psichiatrija pasidarė prozakotrija. Pagrindinė jo tezė - "Kūnas žino, ir gydytojo užduotis - gauti atsakymą iš kūno".
Metodai gali būti įvairūs:
  • Taikomoji kineziologija su raumenų testavimu;
  • Osteopatija su mokymu apie vieningą fasciją stebėdami žmogų, mes matome, kaip veikia fascija, kaip sutraukia kūną, kuris prarado dvasią, tai smenga kaip namas, kuriame niekas negyvena;
  • Galima panaudoti homeopatiją, kuri jau 250 metų turi savyje vystymosi įdėją;
  • Bacho esencija - šiais metodais galima gauti atsakymą iš kūno, todėl, kad kūnas žino.
Buvo aiškinamas emocijų ir meridianų savitarpio ryšys. Didelis dėmesys skirtas vaikų psichiatrijai, kurios Daimondo nuomone neturi būti, kadangi vaiko problemos tai tėvų problemos - "kas moka, tas užsako muziką" - pateikia išvadą Daimondas. Pirmoje vietoje tai vaiko ir motinos santykiai. Pradinė sveikata - tai 9 mėnesiai nėštumo ir pirmieji gyvenimo metai.
Svarbu ne gydymas, bet paciento įtraukimas į procesą tikslu pačiam sergančiam aktyviai dalyvauti ir išsigydyti pagal pateiktas rekomendacijas.
seminar-Daimond2seminar-Daimond1