taidzy01  Filosofija keičia įpročius

Holistinės medicinos centro vadovė, gydytoja neurologė Liudmila Tamašauskienė prieš 30 metų Maskvoje pirmą kartą susipažino su taiči ir ciguno praktikomis. Čia netradicinio gydymo centre užsiėmimus vedė meistrai iš Kinijos, vėliau L. Tamašauskienės taiči ir ciguno mokytojai buvo atvykę ir į Vilnių.

 „Ši Rytų praktika neatsiejama nuo filosofijos, kuri neišvengiamai pakeitė mano požiūrį į gyvenimą. Sutapo tik mano kaip trenerės ir kaip gydytojos neurologės praktikos, žvelgiančios į žmogų holistiškai. Pradėjau propaguoti holistinę mediciną, specializavausi homeopatijos, akupunktūros, taikomosios kineziologijos srityse", - pasakoja dvidešimt metų klube „Forma" trenere dirbusi L. Tamašauskienė.

 Seminarų ciklą apie stresą, vyrų ir moterų santykius, pozityvų mąstymą vedanti gydytoja pastebi, kad viena didžiausių mūsų problemų - neigiamos mintys, neįgyvendinti siekiai ir norai, priekaištai išoriniam pasauliui.

„Pakanka pakeisti požiūrį į gyvenimą, kad praeitų depresija ir stresai. Kiekvieną situaciją galima vertinti iš skirtingų pusių, - mano Liudmila. - Yra toks posakis: „Problemai spręsti skirk penkias minutes. Jeigu tiek nepakanka, esi arba neprotingas, arba nežinai sprendinio, todėl atidėk kitam kartui." Kitas posakis teigia: „Kas nori - ieško galimybių, kas nenori - pasiteisinimo." Žmonės dažniausiai apgaudinėja save, nieko nedaro vien tik todėl, kad nenori, o ne todėl, kad negali. „Pasitarsiu, pagalvosiu, gal rytoj, gal nuo Naujųjų metų..." - tai tik atsikalbinėjimai, kad nieko nereikėtų keisti savo gyvenime."

    Dėkinga likimui

 Taiči ugdo pozityvų požiūrį į gyvenimą, padeda veikti „čia ir dabar", lavina jautrumą, išmoko įsiklausyti į savo organizmą, kontroliuoti save ir jausti partnerį. Taiči čiuan formavosi kaip kovos menas, pastaruoju metu praradęs savo pirminę prasmę ir pasklidęs pasaulyje kaip sveikatingumo sistema, skatinanti žmogaus dvasinį tobulėjimą.

Cigunas - tai sveikatingumo praktika pagal daosizmo filosofiją, formuojanti naują kūną ir gyvenimo būdą.

 Taiči čiuan - ne tik grakštūs, plastiški judesiai, bet ir darbas su partneriu. Tai padeda išlaikyti pusiausvyrą ir išmokti išgirsti kitą žmogų, nukreipti jo judesius ir smūgius. Tai panašu į psichologinį žaidimą - reikia ne tik duoti, bet ir imti, pajutus priešininko stūmimą neprieštarauti, nesudaryti konfliktinės situacijos. Kinų filosofija teigia, kad gyventi reikia taip, kaip teka vanduo: jei kas nesiseka, atsipalaiduok ir apeik kliūtį kaip vanduo, kuris visada aplenkia akmenis ir teka žemyn. Tuomet gyvenimas taps lengvesnis, paprastesnis, nekamuos ligos ir bėdos.

 „Esu dėkinga likimui, kad susipažinau su Rytų filosofija, praktikuoju taiči ir ciguną. Pasirinkau medicinos kryptį, kuri gali padėti žmonėms, ir tokia veikla man teikia didžiulį pasitenkinimų". - sako L. Tamašauskienė.

Žmonės ligą dažniausiai vertina kaip išorini faktorių, kurį lemia aplinka, krizė ar visas pasaulis. ..Mes turime daug priekaištų, tačiau liga – tai mūsų gyvenimo būdas. Ką užsitarnaujame, tą ir turime. Tai suvokę pradedame jausti atsakomybę už savo veiksmus, kontroliuoti emocijas. Mūsų kūnas kalba su mumis jausmais: tereikia įsiklausyti ir laiku atsipalaiduoti, pailsėti", - pataria gydytoja. Gaila, kad žmonės dažnai vadovaujasi stereotipais, kurie jiems trukdo realizuoti save.

 L. Tamašauskienė dažnai susiduria su požiūriu, kad žmonės neturi laiko sau. „Mes turime laiko viskam - darbui, vaikams, šeimai, politikai, bet sau - ne. Tai rodo, kad žmogus nevertina savęs. Niekas nelaiko vertybe ir savo gyvybės, tarsi tai būtų savaime suprantama. O juk tai, kad prabundame ryte ir matome dienos šviesą, yra Dievo dovana. Kai visa tai suvoksime, tapsime laimingesni" - mano holistinės medicinos centro vadovė.

 Kinų filosofija teigia, kad gyventi reikia taip, kaip teka vanduo: jei kas nesiseka, atsipalaiduok ir apeik kliūtį kaip vanduo, kuris visada aplenkia akmenis ir teka žemyn.