Nežiūrint į moterų emancipaciją, moteris dažnai būna pažeminta, neįvertinta ir seksualiai išnaudojama. Daug moterų pasisavina vyriškas vertybes ir elgesio modelį, slopina ir dažnai nepažįsta savo moteriško prado.

Tokia motina negali perduoti savo dukrai moteriškumo savybių. Rezultate gaunasi „Uniseksas“ arba „Amžina dukra“, kuri negali priimti atsakomybės už savo gyvenimą ir vaikus.

Daug moterų turi emocinių ir psichosomatinių problemų – jas reikia pripažinti, kad būtų galima pakesiti savo gyvenimą. Reikia išmokti stebėti save, atsisakyti įprastinių gyvenimo standartų, nebijoti suklysti, eksperimentuoti, viską pradėti iš naujo, mokėti išreikšti balsu savo nuomonę. Reikia išmokti kažką naujo, kas džiugintų sielą, eiti savi realizacijos keliu.

Psichologine problema tampa nepragyventas gyvenimas, todėl būtina gyventi „čia ir dabar“. Visi neišgyventi momentai, atstumti, jausmai, nepadainuotos dainos formuoja mūsų pasąmonėje nuoskaudas, pyktį, nepilnavertiškumą.

Moteriškos savybės: švelnumas, emocionalumas, patrauklumas, lankstumas, mokėjimas bendrauti, užmegsti ir palaikyti santykius. Nuo paauglystės moteris turi išmokti parodyti savo grožį – gražiai kalbėti, judėti, turėti įžeminimą, t.y. Tai yra vaikščioti basomis, liesti augalus ir gyvūnus, neskriausti nieko gyvo. Viską reikia daryti su vidine šypsena.

Seminaro metu moterys mokėsi lavinti rankų jautrumą, atlikti masažą sau ir kitam.

Kiekvienas iš mūsų psichikoje turime vyrišką ir moterišką pradus, bet pasąmonėje gyvena priešingos lyties „atstovas“ turintis savo atvaizdą ir savybes, pas moteris tai vadinasi „Animus“ o pas vyrus „Anima“. Reikia pažinti savo antrąją pusę tam, kad suvokti kodėl vienas ar kitas priešingos lyties atstovas traukia mūsų dėmesį, kad subalansuoti In ir Jan puses. Vidinės pusiausvyros nebuvimas provokuoja baimę, nerimą, nusivylimą, neigiamai veikia santykius.

Seksualinė energija pasireiškia aktyvumu, laikysena, akių žvilgesiu, gyvybingumu – tai ta potenciali energija, kuri realizuojasi darbe, sekse ir kūryboje. Trūkstant energijos greitai pavargstama, nėra džiaugsmo, viskas nervina ir paskutinius energijos lašus išsiurbia televizorius arba kompiuteris.

Seksas – tai moteriškos jėgos sfera. Moteris privalo turėti pakankamai šios energijos tam, kad išnešioti ir pagimdyti vaiką, sustiprinti vyrą ir perduot jam dvasinės energijos ir įkvėpimo, kad jis galėtų realizuotis gyvenime.

Jei moteriai trūksta energijos, visų pirma tai atsiliepia seksualiniams santykiams ir harmonijos būti negali.

Seksualinės energijos valdymas pas moteris susijęs su makšties ir dubens dugno raumenų valdymu.

Seminaro metu apmokome taisyklingos laikysenos, raumenų atpalaidavimo, kvėpavimo pratimų ir meditacijos technikų bei vizualizavimų, tam, kad energija laisvai cirkuliuotų  ir išreikštų įvairius moteriškos energijos aspektus.

 

VHTC info