Gyd. Liudmila Tamašauskienė dirba vaikų neurologe klinikoje "Integruojančios medicinos ir sveikatingumo centras", Šeimyniškių 21A - 1, Vilniuje.

Kas yra kūno psichoterapija, kuo ji skiriasi nuo įprastinės? 

Priešingai negu psichoterapeutai, mes su pacientu ne tik kalbamės, bet ir stebime jo kūno reakcijas.

 

Užsiėmimai vyksta adresu Outlet Park, Vilnius ("Ogmios miestas"), 2a. Laisvalaikio terasa 19, salėje Aikido sūkurys (dodzio)

Tai-či pagal stilių Jan - vyksta kūno paruošimas, mokome stovėsenų ir judėjimo, įsisaviname tai-či principus  - atsipalaidavimą ir dėmesio koncentraciją

Tui-Šou (porinis tai-či), kontaktas riešais, partnerio judesių klausymas, sekimas ir reagavimas, tikslu išvesti iš pusiausvyros, panašu į dialogą

Ta-lu, porinės formalios kovos mokymasis, puolimo ir technikų vystymas, minkšto ir tvirto pradų sąveika

  • Aštuonios šilko gijos
  • In-Jan Cigunas
  • Jun - Juan

Cigunas - tai praktika, skirta proto, kūno ir dvasios vystymui, atstatatoma kūno lygsvara, laikysena, ryšiai su gamta (Didelis medis). Naudojant koncentraciją, atsipalaidavimą ir kvėpavimą pradedame valdyti emocijas, sumažėja streso poveikis. Cigunas stiprina intelektą, padeda suprasti save, atrasti teigiamas ir neigiamas savybes ir leidžia tobulėti.

Meninko Vytauto Poškos studijoje vyko mini seminaras, taidzy studentai lavino savo jėgas grafikoje, bandydami atvaizduoti In-Jan ideogramą-monadą. Kaip matome, visi buvo labai sudominti :)

„Vis mes atėjome iš vaikystės“ – A. Sent-Egziuperi. Baimės prasideda nuo nėštumo, gimdymo, kūdikystėje – iki vienerių metų ir vaikystėje iki 7 metų. Nėštumas, gimdymas ir pirmieji gyvenimo metai psichiatrų vadinami pradinės sveikatos laikotarpiu.